Boks. McBride chce sprawdzić szczękę Adamka

- Nie sądzę, by ta walka potrwała pełen dystans - mówi Kevin McBride w wywiadzie dla amerykańskiego portalu eastsideboxing.com pytany o zaplanowany na 9 kwietnia pojedynek z Tomaszem Adamkiem. - On co prawda jest bardziej klasowym zawodnikiem ode mnie, ale jest 30 kilo ode mnie lżejszy. Jego ludzie nie doceniają mojej siły. Jestem od niego większy, silniejszy i mam nadzieję trafić go dobrze w szczękę.

Mierzący 198 cm irlandzki "Kolos" nie ukrywa, że na zgrupowaniu przed starciem z "Góralem" skupił się przede wszystkim nad przygotowaniu fizycznym.

- Dużo pracuję nad siłą. Jestem mocniejszy niż kiedyś. Wyciskam teraz 193 kg, po dziesięć razy - chwali się McBride. - Co dzień biegam 5 mil, robię dużo sprintów. Ćwiczę swoją szybkość i timing. Poza tym uderzam teraz z większą częstotliwością. Czuję, że robię postępy. To będzie walka mojego życia!

- Widziałem kilka walk Adamka. Jest dobry, to niewątpliwie klasa światowa, jest szybki, ale każdy ma jakieś słabości. Na ten temat niewiele mogę jednak powiedzieć. Według mnie jeszcze nikt tak naprawdę nie sprawdził szczęki Adamka - ocenia Irlandczyk, który ma być dla polskiego ex-czempiona wag półciężkiej i junior ciężkiej ostatnim testem przed pojedynkiem o tytuł mistrzowski "królewskiej" dywizji z jednym z braci Kliczko.

'Diablo' Włodarczyk: zamierzam zbić Palaciosa! Pokazać kto tu jest mistrzem świata!

 

Wszystko o boksie - znajdziesz na Ringpolska.pl >

Więcej o:
Copyright © Agora SA