Boks. Izuagbe Ugonoh: Z dumą reprezentuję Polskę

2 kwietnia na gali "Wojak Boxing Night" w Bydgoszczy, której główną atrakcją będzie walka Krzysztofa Włodarczyka z Francisco Palaciosem o pas WBC wagi junior ciężkiej, po raz trzeci na bokserskim ringu zaprezentuje się ciemnoskóry Izuagbe Ugonoh. Urodzony w Szczecinie ?Izu? swoich poprzednich dwóch rywali nokautował już w pierwszej rundzie. Tym razem jego przeciwnikiem będzie reprezentujący Niemcy Rashid Raad.

Mierzący 193 cm Ugonoh przygodę ze sportem zaczynał od piłki nożnej, która była jego pierwszą pasją. Sportami walki zajął się dopiero w wieku 19 lat, jednak jego talent do ringowej rywalizacji rozwinął się bardzo szybko - w 2009 roku "Izu" zdobył mistrzostwo świata amatorów w formule K-1, a rok później mistrzostwo Europy. W międzyczasie postanowił spróbować swoich sił jako zawodowy pięściarz.

- Boks to jednak zupełnie inny sport niż K-1 i pewnych rzeczy muszę uczyć się od podstaw. Dla mnie to ogromne wyzwanie, ale kolejne wyzwania to jest coś, co mnie w życiu napędza - mówi Ugonoh, który pytany czasem o to, czy mając dwójkę rodziców z Nigerii czuje się bardziej Nigeryjczykiem czy Polakiem odpowiada: - Urodziłem się w tym kraju, tu dorastałem, tu nauczyłem się tego, co potrafię. Polska to jedyne miejsce, które tak naprawdę znam. Wiele razy miałem szansę wyemigrować za granicę, jednak postanowiłem zostać tutaj, a to chyba coś oznacza. Mogę śmiało powiedzieć, że z dumą reprezentuję Polskę!

Więcej o boksie na Ringpolska.pl?

Polacy na deskach. Najsłynniejsze nokauty [ZOBACZ WIDEO]

Więcej o: