Boks. Włodarczyk stanął oko w oko z Palaciosem

Dzisiaj na konferencji prasowej organizowanej w warszawskim hotelu "Hilton", mistrz świata WBC wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk (44-2-1, 32 KO) po raz pierwszy stanął oko w oko z Francisco Palaciosem (20-0, 13 KO), z którym już w najbliższą sobotę skrzyżuje rękawice na gali "Wojak Boxing Night" w Bydgoszczy. Portorykańczyk jest obowiązkowym rywalem Polaka, wyznaczonym kilka miesięcy temu przez organizację World Boxing Council.

- Dziękuje wszystkim, którzy umożliwili mi dojście do tego pojedynku. Takich walk ludzie oczekują, niepokonany pretendent przyjeżdża do domu mistrza i próbuje go pokonać. Żeby zostać prawdziwym mistrzem trzeba pobić mistrza na jego terenie. Czas gadania się skończył, teraz czas, żeby wyjść do ringu i pokazać na co nas stać. Przykro mi, ale w sobotę pas zmieni swojego właściciela - powiedział Palacios.

- Nie unikałem nigdy walki z żadnym rywalem, federacja narzuciła nam Palaciosa, więc teraz kolej na niego. Mieliśmy wspaniałych sparingpartnerów, pozwolili mi dobrze przygotować się do sobotniej walki i wierzę, że pas w sobotę zostanie w Polsce - zripostował "Diablo".

- Problemy zdrowotne mamy za sobą, ostatnie sparingi pokazały, że Krzysztof jest w znakomitej formie. Krzysiek był lepszy z tygodnia na tydzień, jesteśmy gotowi na ciężką walkę. Palacios jest obowiązkowym pretendentem do tytułu, więc na pewno należy mu się duży szacunek - zapowiedział z kolei trener Polaka Fiodor Łapin.

Podczas bydgoskiej gali kibice będą mieli także oglądać m.in. występy Damiana Jonaka, Tomasza Hutkowskiego oraz Łukasza Janika.

Więcej w serwisie ringpolska.pl ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.