Boks. "Diablo": Mistrzostwo świata zobowiązuje!

2 kwietnia na gali "Wojak Boxing Night" w Bydgoszczy Krzysztof Włodarczyk zmierzy się z niepokonanym na zawodowych ringach Francisco Palaciosem. Dla popularnego "Diablo" będzie to druga walka w obronie tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBC i zdaniem wielu, jeden z najtrudniejszych pojedynków w całej karierze.

- Mistrzostwo świata zobowiązuje. Tytuł mistrza świata zmusza do podejmowania nowych wyzwań i przyjmowania walk z różnymi zawodnikami - mówi Włodarczyk. - To bardzo duża odpowiedzialność i ja zdaję sobie z tego sprawę, że nie walczę teraz o czapkę śliwek tylko o prestiżowy pas WBC. W walce z Palaicosem będę musiał pokazać, że zasługuję na ten pas.

Za tydzień w bydgoskiej hali "Łuczniczka" spodziewany jest komplet publiczności, a "Diablo" zapowiada, że kibice mogą spodziewać się wielkich emocji.

- To będzie naprawdę dobry boks. Palacios to zawodnik, który nie odpuszcza i nie boi się podjąć walki i z chęcią wchodzi w szermierkę na pięści. Będzie fajny show! - mówi jedyny obecnie polski mistrz świata zawodowców.

Więcej o boksie znajdziesz na Ringpolska.pl?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.