Boks. Sosnowski - Dimitrenko: będzie ciekawie

Już w sobotni wieczór na ringu w Hamburgu Albert Sosnowski stanie przed szansą odzyskania tytułu mistrza Europy wagi ciężkiej, krzyżując rękawice z zawodnikiem gospodarzy Aleksandrem Dimitrenką. Zdaniem bukmacherów zdecydowanym faworytem do wygranej jest mierzący 201 cm ?Sasza?, jednak w opinii wielu pięściarzy, zwycięstwo Ukraińca z niemieckim paszportem wcale nie jest przesądzone.

Michael Sprott, były mistrz Unii Europejskiej, który zna dobrze Sosnowskiego z występów na angielskich ringach, uważa, że sobotnia potyczka będzie ciekawym widowiskiem.

- Ta walka zapowiada się bardzo interesująco, Sosnowski jest może trochę sztywny, ale ma duże umiejętności, jest dobrym pięściarzem. Dimitrenko jest natomiast wysoki, ma dobry zasięg ramion. To naprawdę będzie ciekawy pojedynek - mówi Sprott, który po zwycięstwie w popularnym turnieju "Prizefighter" chętnie zaboksowałby o pas Europejskiej Unii Boksu z lepszym z pary Sosnowski - Dimitrenko.

Bezpośrednią transmisję z walki Albert Sosnowski - Aleksander Dimitrenko śledzić będzie można od godz. 22.00 na stronie bild.de.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o: