Boks. ?Polski Olbrzym" ma nowego współpromotora

Grupa zawodowa Global Boxing, pod której szyldem Mariusz Wach stoczył dwie ostatnie walki w Stanach Zjednoczonych, podpisała wieloletnią umowę o współpromocji polskiego zawodnika z Jimmy Burchfield's Classic Entertainment & Sports. Występujący w wadze ciężkiej krakowianin walczył już na gali swojego nowego kopromotora w listopadzie, kiedy to w Lincoln znokautował Galena Browna w czwartej rundzie.

- Mariusz jest typem pięściarza, których potrzebujemy w boksie - powiedział Burchfield. - Widzieliśmy już próbkę jego ogromnej siły w listopadzie oraz to, jak wspólnie z grupą Global Boxing uparcie dążą do uczynienia go mistrzem świata w wadze ciężkiej. Aby mieć wpływ na tę kategorię, trzeba być dużym i silnym. Popatrzmy na braci Kliczków. Łącznie mają 97 zwycięstw i 88 nokautów. To jest ta siła, której potrzeba do osiągnięcia sukcesu na tym poziomie i to jest ten element, który posiada Mariusz. Jego rekord mówi sam za siebie - przekonuje amerykański promotor.

Zadowolenie z podpisania umowy wyraził również Mariusz Kołodziej, właściciel i twórca Global Boxing. - Pracować z takim promotorem jak Jimmy Burchfield nad projektem rozwoju kariery pięściarza wagi ciężkiej to wspaniała rzecz. Kluczową kwestią było znalezienie promotora, który ma wiedzę i mądrość oraz wie, jak z stworzyć mistrza świata, nie boi się pracy i co najważniejsze, jest uczciwym człowiekiem. Ten opis do nikogo nie pasuje tak dobrze, jak do Jimmy'ego - stwierdził Kołodziej

31-letni Wach na zawodowym ringu zadebiutował w 2005 roku. Od tamtej pory stoczył 24 pojedynki, 12 z nich kończąc przed czasem. W drugiej połowie 2010 roku zdecydował się na kontynuowanie swojej kariery w USA i podpisał kontrakt z Global Boxing. Od tego czasu w Ameryce stoczył dwie walki. Ostatnia z nich miała miejsce w lutym, kiedy to "Polski Olbrzym" znokautował w trzeciej rundzie niezłego Jonathana Hagglera, zdobywająć pas federacji WBC Baltic.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: