Boks. Solis już po pierwszej operacji

Odlanier Solis, który w sobotę przegrał z powodu kontuzji z Witalijem Kliczką, przeszedł pierwszą operację prawego kolana, z którego usunięte zostało więzadło krzyżowe.

W czwartek 30-letniego Kubańczyka czeka drugi zabieg, tym razem wstawienia sztucznego więzadła. Według specjalistów, po tego operacjach wymagane jest oszczędzanie kolana od dużych obciążeń w ciągu półtora roku. Dla boksera oznacza to długą przerwę w treningach.

Sobotnie starcie rozgrywane było w kolońskiej Lanxess Arenie, a jego stawką był należący do 39-letniego Kliczki tytuł federacji WBC w wadze ciężkiej. Pod koniec pierwszej rundy pojedynku Kliczko wyprowadził z pozoru niegroźny cios, po którym Solis stracił równowagę i upadł na matę ringu. Zawodnik z najwyższym trudem podniósł się, ale nie był zdolny do kontynuowania potyczki. Sędziemu nie pozostało nic innego, jak zakończyć pojedynek i ogłosić zwycięstwo Ukraińca przez techniczny nokaut.

Po walce ludzie z obozu Kubańczyka informowali, że będą starali się wymusić na władzach WBC rewanż. Wygląda jednak na to, że na ewentualne starcie z Kliczką "La Sombra" będzie musiał poczekać bardzo długo.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: