Karolina Owczarz: Jestem najmłodszą na świecie zawodową pięściarką, ale mogę wygrać

Oficjalnie ruszyły nagrania meksykańskiego reality show "Todas Contra Mexico" ("Meksyk kontra reszta świata"), promowanego przez Global Boxing Promotions. W upalnym Chiapas w Meksyku szesnaście młodych, utalentowanych pięściarek z całego świata trenuje ciężko przed zbliżającymi się walkami. - Pomimo tego, że jestem najmłodszą uczestniczką i prawdopodobnie najmłodszą na świecie zawodową pięściarką, czuję się na siłach, żeby wygrać - mówi polska reprezentantka, Karolina Owczarz

Już od dwóch tygodni nad ich formą czuwają światowej sławy trenerzy: Hector Roca i Basheer Abdullah oraz mistrzyni świata w wadze piórkowej Maureen "The Real Million Dollar Baby" Shea. Pomimo, że dziewczyny starają się tego nie okazywać, napięcie na planie filmowym wzrasta z każdym dniem. Zawodniczki obu drużyn nie widują się ze sobą. Każda z nich pozna nazwisko swojej przeciwniczki dopiero w dniu walki. Pierwsza faza turnieju zaplanowana jest już na najbliższą sobotę. Z szesnastu młodych dziewczyn w programie będzie mogło pozostać tylko osiem. Karolina Owczarz - reprezentantka drużyny "reszty świata" i jednocześnie najmłodsza z uczestniczek programu - tutaj, w Meksyku, zadebiutuje na zawodowym ringu.

- Niesamowicie się cieszę, że mogę wziąć udział w tym programie. Jestem ogromnie wdzięczna Global Boxing za tę szansę - mówi Owczarz. - Pomimo tego, że jestem najmłodszą uczestniczką i prawdopodobnie najmłodszą na świecie zawodową pięściarką, czuję się na siłach, żeby wygrać. Wiem, że mogę dorównać pozostałym, bardziej doświadczonym zawodniczkom. Nie mogę się doczekać pierwszej walki, w której będę mogła pokazać na co mnie stać.

- Karolina to bardzo młoda i piękna dziewczyna, ale przede wszystkim utalentowana pięściarka. Bardzo silna, zdeterminowana, z ogromnym sercem do walki. Czeka ją jeszcze dużo pracy, musi przede wszystkim popracować nad atakiem, nad większym rozrzutem ciosów. Jeśli uda jej się to zrobić, będzie w 100% gotowa do walki - ocenia Hector Roca.

- Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tym przedsięwzięciu, to dla mnie prawdziwy zaszczyt. Jestem tutaj, żeby wspierać dziewczyny, przekazać im swoje doświadczenie. Od samego początku mojej kariery bokserskiej, od kiedy pierwszy raz ubrałam rękawice i stanęłam w ringu zdawałam sobie sprawę, że zdobycie sukcesu w tym sporcie będzie dla mnie, tak jak dla wielu innych młodych dziewczyn, ogromnym wyzwaniem - powiedziała Maureen "The Real Million Dollar Baby" Shea. - Kobiety-bokserki zawsze były traktowane z przymrużeniem oka. Pora to zmienić! Cieszę, że ktoś w końcu podjął się tak trudnego zadania, jakim jest promowanie kobiecego boksu. Trzymam kciuki za Karolinę, tak jak za pozostałe zawodniczki. Niech wygra najlepsza! - zakończyła.

Obejrzyj galerię Karoliny Owczarz. Kliknij!

 

Więcej o programie i Karolinie ?

Więcej o: