Boks. Haye: Kliczko to Borat boksu

Do słynnej postaci komediowej Borata Sagdijewa porównał na łamach ?Daily Star? swojego najbliższego rywala - Władimira Kliczkę - David Haye. 25 czerwca lub 2 lipca obaj pięściarze spotkają się w długo oczekiwanej walce, której stawką będą trzy mistrzowskie pasy wagi ciężkiej.

- Mamy zupełnie inne typy osobowości. Władimir to jeden z najnudniejszych mistrzów świata w historii kategorii ciężkiej - stwierdził cytowany przez brytyjską bulwarówkę Haye. - Ciężko sobie nawet przypomnieć jakikolwiek porządny cytat z niego albo jakieś jego powiedzenie oprócz "Złamię cię!" wypowiadane jak w filmie o Rockym.

- Władimir Kliczko przypomina mi Borata. Jest Ukraińcem, ale urodził się w Kazachstanie, skąd pochodzi Borat i brzmi dokładnie jak on, gdy mówi "Miło cię poznać" ze swoim zabawnym angielskim akcentem - drwił z "Dr Stalowego Młota" Haye. - Zdaję sobie sprawę, że mój ukraiński albo niemiecki nie byłby lepszy, ale Kliczko to zdecydowanie Borat boksu. Pamiętam, że gdy oglądałem ten film, Borat mówił tak samo jak Władimir. Teraz ciężko mi traktować Władimira poważnie. Nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się, że na wakacjach nosi mankini [słynny strój kąpielowy Borata - przyp. red.]

- Zamierzam zaleźć mu za skórę! Wiem, że są sposoby na pokonanie Władimira, których jeszcze nikt wcześniej nie próbował - zakończył angielski czempion federacji WBA, który dziś wylatuje do Miami, gdzie będzie przygotowywał się do konfrontacji z Kliczką.

Wszystko o boksie znajdziesz na Ringpolska.pl?

Więcej o: