Boks. Paweł Wolak wyróżniony przez "Biblię Boksu"

Paweł Wolak został wyróżniony w cotygodniowym podsumowaniu minionego weekendu przez internetową wersję prestiżowego magazynu "The Ring". ?Polski Wściekły Byk?, który w sobotę w Las Vegas pokonał przed czasem byłego mistrza świata Yuri Foremana, zasłużył zdaniem redaktorów "Biblii Boksu" na miano najbardziej bezwzględnego pięściarza ostatnich dni.

- Polak pokazał się w sobotę na antenie dużej telewizji i oznajmił swoim występem, że w wadze junior średniej pojawił się nowy znaczący gracz. Być może pokonanie Yuriego Foremana nie robi z niego gwiazdy, ale pełen presji styl Wolaka to piekło dla każdego rywala - pisze Michael Rosenthal z "The Ring", który porównuje polskiego pięściarza do legendarnego mistrza świata wagi półśredniej oraz średniej Carmena Basilio.

- On jest jak Basilio, nie przestanie nacierać, dopóki nie rozszyfrujesz, jak sobie z nim poradzić. Wolak w przeszłości pokazał już, że potrafi sobie radzić w trudnych sytuacjach. W poprzedniej walce przeciwko Jose Pinzonowi w drugiej rundzie znalazł się na deskach, ale rozstrzygnął walkę na swoją korzyść pięć rund później. Polak nie jest bokserskim wirtuozem, nie jest wielkim atletą i nie bije specjalnie mocno, ale za to jest twardy, wytrzymały i wykazuje ogromną wolę walki. Pięściarze prezentujący te cechy zostawali już mistrzami świata - stwierdził Rosenthal.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o: