Boks. Cendrowski przegrał walkę o mistrzostwo świata

Podczas niedzielnej gali w Tbilisi polski pięściarz Mariusz Cendrowski (21-3-2, 8 KO) przegrał wyraźnie na punkty z faworyzowanym zawodnikiem gospodarzy Avtandilem Khurtsidze (23-2-2, 13 KO) walkę, której stawką był pas mistrza świata zyskującej na znaczeniu federacji IBO w wadze średniej

Cendrowski został przyjęty bardzo dobrze przez kibiców gruzińskich, pamiętających chyba wsparcie Polski okazane ich krajowi podczas wojny z Rosją. Wrocławskiemu pięściarzowi odegrano w całości polski hymn, co nie zdarza się na imprezach sportowych.

Po gongu rozpoczynającym walkę skończyły się jednak uprzejmości. Pierwszą rundę Cendrowski przeboksował spokojnie, utrzymując nacierającego agresywnie niższego rywala na dystans ciosami prostymi, polując na kontrę prawym prostym.

W drugim starciu Cendrowski miał już więcej problemów z powstrzymaniem nieco chaotycznych ataków Gruzina i zainkasował kilka mocnych ciosów. Kolejne rundy miały podobny przebieg, a Khurtsidze coraz częściej przebijał się do półdystansu, choć pod koniec piątego starcia Cendrowski na krótko przejął inicjatywę.

W kolejne rundzie był jednak w opałach po silnych ciosach rywala. Polski pięściarz znany z nienagannej techniki, wyraźnie nie potrafił znaleźć sposobu na chaotyczny styl walki przeciwnika. Końcowe rundy upłynęły już pod znakiem zupełnej dominacji Gruzina. Polak ambitnie dotrwał jednak do końcowego gongu.

Na słabszą dyspozycję Cendrowskiego mógł mieć wpływ fakt, że propozycję walki dostał zaledwie trzy tygodnie wcześniej. Khurtsidze przerwał dobrą passę Polaka, który po kilku ostatnich efektownych zwycięstwach przymierzany był do walki o pas mistrzowski prestiżowej federacji.

Wszystko o boksie - znajdziesz na Bokser.org ?

Więcej o: