Boks. Rywal Kołodzieja sparował z Arreolą

W poniedziałek do Polski przyleciał Felix Cora Jr (22-4-2, 12 KO), który już w najbliższą sobotę w głównym wydarzeniu wieczoru gali "Wojak Boxing Night" zmierzy się z wysoko notowanym w światowych rankingach Pawłem Kołodziejem (27-0, 16 KO).

Pięściarz z Teksasu od samego wyjścia z samolotu tryskał optymizmem i nie zaprząta sobie głowy tym, że impreza będzie rozgrywana w Krynicy-Zdrój, rodzinnym mieście Polaka.

- Byłem już w takich sytuacjach kiedy trzeba było jechać na teren mojego rywala i walczyć. To dla mnie nic nowego. Upatruje swojej przewagi w doświadczeniu i tym, że umiem dostosować się do każdej sytuacji na ringu - zdradził w rozmowie z ringpolska.pl Amerykanin, który zaskoczył nazwiskami sparingpartnerów pomagających mu się przygotować do pojedynku z Kołodziejem.- Sparowałem m.in. z Chrisem Arreolą czy Nagym Aguilerą, a także z kilkoma innymi pięściarzami, którzy byli dostępni w Teksasie. Ciężko było znaleźć zawodników z wagi cruiser o warunkach podobnych do Kołodzieja. On jest tak duży jakby walczyć w kategorii ciężkiej.

Chciałem przede wszystkim oswoić się ze wzrostem i zasięgiem ramion większym ode mnie - tłumaczy Cora Jr.

- W sobotę na pewno polscy fani zobaczą dobry pojedynek. Myślę, że to duża szansa dla nas obu. Ja traktuję tę walkę bardzo poważnie, trenowałem do niej ciężko przez kilka miesięcy - zakończył uczestnik jednej z edycji popularnego za Oceanem bokserskiego reality show "The Contender".

Na gali w Krynicy wystąpią także m.in. Andrzej Wawrzyk, Dawid Kostecki oraz Rafał Jackiewicz.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o: