Boks. Mayweather powalczy w RPA na urodziny Mandeli?

Według Jeffa Mayweathera, jego bratanek, niepokonany na zawodowych ringach Floyd Mayweather może stoczyć następną walkę w Republice Południowej Afryki. 34-letni Amerykanin o możliwości zorganizowania takiego pojedynku rozmawiał już z Zindzi Mandelą, córką byłego prezydenta RPA.

- Wiem, że Floyd rozmawiał z córką Nelsona Mandeli i próbują zorganizować coś, aby uczcić jego 93. urodziny. Były prezydent RPA jest wielkim fanem boksu oraz Mayweatherów i chciałby, aby te 2 rzeczy były częścią jego urodzin. Oczywiście nadal próbujemy zorganizować walkę z Mannym Pacquiao - wyjaśnił Jeff Mayweather, dając do zrozumienia, że walka z Filipińczykiem, najbardziej oczekiwane starcie we współczesnym boksie, jest nadal priorytetem. Mimo tego, jego bratanek prawdopodobnie zawalczy latem z innym oponentem.

- Aktualnie Floyd i Zindzi zajmują się listem intencyjnym w sprawie zorganizowania potyczki. Oczywiście trzeba będzie jeszcze przedyskutować kwestie finansowe. Muszę szczegółowo porozmawiać z bratankiem o jego planach - zakończył wujek Mayweathera, w większości rankingów najlepszych pięściarzy świata bez podziału na kategorie wagowe ustępującemu jedynie 32-letniemu Pacquiao. W swojej karierze Amerykanin był mistrzem świata pięciu kategorii wagowych.

Więcej o boksie w serwisie bokser.org ?

Więcej o: