Boks. Wraca temat walki Haye - Kliczko? Witalij dla Adamka?

Według informacji napływających z Wielkiej Brytanii, angielski promotor bokserski Frank Warren 21 maja zorganizuje swoją kolejną galę, transmitowaną przez telewizję SkySports. Gdyby wiadomości te znalazły ostateczne potwierdzenie, oznaczać to będzie, że planowana na ten dzień walka Davida Haye w obronie mistrzowskiego pasa wagi ciężkiej federacji WBA zostanie rozegrana w późniejszy terminie.

Sportowe media na Wyspach już rozpoczęły spekulacje, że taki obrót wydarzeń może świadczyć o tym, iż wraca na poważnie temat organizacji lipcowego starcia pomiędzy Hayem a najlepszym dziś pięściarzem "królewskiej" dywizji, Władymirem Kliczką.

Ukrainiec 30 kwietnia podczas gali w niemieckim Mannheim skrzyżuje rękawice z Dereckiem Chisorą, we wrześniu zaś miał przyjechać do Polski na walkę z Tomaszem Adamkiem. Młodszy z braci Kliczko od dawna sugerował jednak, że jego sportowym priorytetem jest starcie z Hayem, więc jeśli faktycznie Anglik miałby po raz kolejny wyjść na ring latem lub jesienią, byłoby całkiem prawdopodobne, że za rywala miałby "Dr Stalowego Młota", a we wrześniu z Tomaszem Adamkiem wyszedłby do ringu (zgodnie z zapisami w kontrakcie), nie Władimir a Witalij Kliczko.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o: