Kliczko: "To jeden z moich najtrudniejszych rywali?

19 marca na ringu w Kolonii mistrz świata WBC wagi ciężkiej Witalij Kliczko skrzyżuje rękawice z niepokonanym na zawodowych ringach medalistą olimpijskim z Aten Odlanierem Solisem. Ukraiński czempion, który trenuje przed tym pojedynkiem w austriackiej miejscowości Going, zapewnia że przygotowania do walki przebiegają znakomicie.

- Przebywam obecnie w Austrii. Mam tu wszystko czego mi potrzeba, w szczególności cudowne alpejskie powietrze. Przeszło od siedmiu lat wraz z bratem przygotowujemy się do swoich pojedynków w Going, więc i tym razem nie mogło być inaczej - mówi Ukrainiec.

- Swój kolejny pojedynek traktuję bardzo poważnie. Solis to niebezpieczny przeciwnik, wychowanek kubańskiej szkoły bokserskiej. Powiem więcej - to jeden z najtrudniejszych rywali w mojej dotychczasowej karierze. Wiem, że on do tego starcia przygotuje się świetnie: jest młody, głodny sukcesów, pełen energii, dysponuje znakomitą szybkością. Nie dopuszczam jednak do siebie myśli o porażce - dodaje obecny czempion WBC.

- Wraz ze swoim trenerem szczegółowo opracowaliśmy plan przygotowań przed tą potyczką, obecnie jesteśmy w fazie sparingów. Studiujemy pojedynki Solisa i staramy się znaleźć na niego odpowiednie antidotum. Oczywiście sporo czasu poświęcam także na ćwiczenia, pływanie, a nawet na grę w tenisa - kończy Witalij Kliczko.

Więcej o boksie znajdziesz w serwisie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.