Boks. Kołodziej ma szansę osiągnąć mistrzowski poziom

Przygotowujący się do zaplanowanej na 5 marca walki z Amerykaninem Felixem Corą Jr o pasy WBA International i WBC Baltic wagi junior ciężkiej Paweł Kołodziej kończy w piątek sesje sparingowe.

- Cora Jr to groźny przeciwnik, ale jesteśmy dobrze przygotowani. Nie wypada mi zbyt dużo mówić o przebiegu sparingów, ale wypadły one naprawdę dobrze - ocenia trener Kołodzieja Fiodor Łapin, a jeden ze sparingpartnerów kryniczanina - Bośniak Adnan Buharalija dodaje: - Sparowałem wcześniej i z Krzyśkiem Włodarczykiem i z Marco Huckiem, obaj to mistrzowie świata, i muszę przyznać, że Paweł wypada na ich tle bardzo dobrze i ma szansę osiągnąć wkrótce ich poziom.

Starcie Kołodzieja z Corą Jr będzie główną atrakcją "Wojak Boxing Night" w Krynicy Zdroju. Podczas tej samej imprezy wystąpią również: numer 2 rankingu WBC wagi półciężkiej Dawid "Cygan" Kostecki, były mistrz Europy kategorii półśredniej Rafał Jackiewicz, młodzieżowy czempion WBC wszechwag Andrzej Wawrzyk, a także Krzysztof Bienias i Maciej Miszkiń.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.