Boks. Adamek spotkał się z McBridem: "Mistrzostwo świata to moje przeznaczenie"

W czwartek podczas konferencji prasowej w Newark anonsującej zaplanowaną na 9 kwietnia walkę o pasy pasy IBF i International i NABO wagi ciężkiej spotkali się Tomasz Adamek i Kevin McBride. - Bycie mistrzem świata to moja droga, takie jest moje przeznaczenie - powiedział polski bokser.

- Dziękuję grupie Main Events za możliwość walki z Tomaszem Adamkiem. Jestem Irlandczykiem, dumnym z tego, że jest pięściarzem, to dla mnie duża walka, podobnie jak ta z Mikem Tysonem. Nie mogę się już jej doczekać, staję przed ogromną szansa. Zamierzam spełnić swoje marzenia, odebrać pasy Adamkowi i zostać czempionem wagi ciężkiej - zapowiedział mierzący 203 cm "Kolos" z Zielonej Wyspy.

- Niektórzy pytają się, po co teraz walczę, skoro [we wrześniu] czeka mnie pojedynek o mistrzostwo świata. Odpowiadam im, że chcę być aktywny, to moja praca, nie potrafiłbym tylko siedzieć w domu przez dziewięć miesięcy. McBride to olbrzymi gość, mam dla niego wiele szacunku. 9 kwietnia chcę się dobrze zaprezentować, a potem zostać mistrzem świata. To moja droga, takie jest moje przeznaczenie - oświadczył Adamek, który na konferencję prasową przybył prosto ze zgrupowania w górach Poconos.

Mający już w swoim dorobku mistrzowskie pasy w kategoriach półciężkiej i junior ciężkiej Tomasz Adamek stoczył na zawodowych ringach 44 walki, z których wygrał 43, w tym 28 przez nokaut. Kevin McBride, znany polskim kibicom z konfrontacji z Mikem Tysonem i Andrzejem Gołotą z 44 profesjonalnych pojedynków wygrał 38, nokautując 29 ze swoich przeciwników.

 

Wszystko o boksie - znajdziesz na Ringpolska.pl ?

Więcej o: