Boks. Sęk zmierzy się z niepokonanym Kubańczykiem

Bez wątpienia będzie to największy test w całej karierze, przed jakim stanie młody i utalentowany pięściarz Dariusz Sęk (10-0-1, 4 KO). 24-letni pięściarz z Tarnowa zmierzy się 11 marca na gali "Olsztyn Boxing Night" z Kubańczykiem Miguelem Velozo (12-0-1, 4 KO).

Będzie to pierwsza obrona mistrzowskiego tytułu, który Darek wywalczył podczas ubiegłorocznej, grudniowej gali w Grodzisku Mazowieckim. Polak pokonał wówczas Jindricha Veleckiego i tym samym wywalczył pas młodzieżowego mistrza świata organizacji TWBA w kategorii półciężkiej.

- Nie widziałem jeszcze jego walk, ale nigdy nie lekceważę przeciwnika. Kubańczycy są znakomitymi zawodnikami. To jest mój pierwszy mistrzowski tytuł i pierwsza obrona. Presja jest oczywiście, ale to mnie tylko motywuje do ciężkiej pracy. Wiem, że muszę być maksymalnie przygotowany i dać z siebie wszystko. Nastawiam się na walkę na pełnym dystansie 8 rund - powiedział Dariusz Sęk.

Doświadczony, 37-letni Velozo ma na swoim koncie 13 zawodowych walk i długą karierę amatorską. Od kilku lat mieszka i trenuje w czeskim Decinie. Jest też zawodowym mistrzem Czech w wadze półciężkiej. Tytuł ten wywalczył 30 grudnia minionego roku, wygrywając na punkty z Czechem, Tomasem Adamkiem (16-5-1, 6 KO). Przypomnijmy, że czeskiego Adamka pokonał niedawno Paweł Głażewski (14-0, 4 KO), który notuje bardzo wysoką, bo 13. pozycje w rankingu WBC.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA