Chambers: Najpierw Powietkin, potem Kliczkowie I Adamek

Były pretendent do tytułu mistrza świata w wadze ciężkiej Eddie Chambers przedstawił swoje cele na najbliższe miesiące. 28-letni Amerykanin zapowiada, że chce walczyć z najlepszymi w swojej kategorii, między innymi z Tomaszem Adamkiem oraz braćmi Kliczko (z Władimirem przegrał w marcu ubiegłego roku), jednak w tej chwili najbardziej zależy mu na pojedynku rewanżowym z Aleksandrem Powietkinem.

- Chcę walczyć z najlepszymi pięściarzami na świecie. Na moim celowniku znajdują się bracia Kliczko i Tomasz Adamek, ale w szczególności chciałbym zmierzyć się Aleksandrem Powietkinem. Wiem jednak, że obóz Rosjanina się mnie obawia. Nie wierzę, że jego trener Teddy Atlas dopuściłby do takiej walki. Zarówno on, jak i Powietkin boją się potyczki ze mną - przekonuje "Szybki Eddie".

Pierwszy pojedynek Chambersa z Powietkinem odbył się w styczniu 2008 roku, kiedy to po dwunastu rundach sędziowie jednogłośnie orzekli zwycięstwo Rosjanina. Niewykluczone jednak, że Amerykanin będzie musiał na jakiś czas odłożyć swoje plany, gdyż 31-letni Powietkin przymierzany jest do starcia z Davidem Haye'em o pas mistrza świata federacji WBA, które ma odbyć się w maju.

Więcej o boksie na Bokser.org ?

Więcej o: