Boks. Kostecki: "Wygram w Krynicy, a potem wciągnę nosem tego Angola!"

5 marca podczas gali "Wojak Boxing Night" w Krynicy Zdroju kolejną zawodową walkę stoczy notowany w czołówkach światowych zestawień kategorii półciężkiej Dawid Kostecki. Rywalem popularnego "Cygana" będzie mający na swoim koncie potyczki z kilkoma mistrzami świata ciemnoskóry Hiszpan Juan Nelongo.

- To jest doświadczony zawodnik i sporo potrafi w ringu, ale nie obawiam się o wynik pojedynku, bo jestem w znakomitej dyspozycji - zapewnia w rozmowie z ringpolska.pl pięściarz z Rzeszowa. - Muszę to wygrać, bo w maju mam zmierzyć się z Dannym McIntoshem w boju o mistrzostwo Europy. Ten pas to mój pierwszy cel na rok 2011, a formę mam już taką, że zastanawiam się, czy sędzia mnie nie zdyskwalifikuje, gdy uniosę w powietrzu i zacznę latać!

- Plan jest taki: wygrywam z Nelongo w Krynicy, a potem biorę się za pas mistrza Europy McIntosha. Oglądałem jego walkę z Nathanem Cleverly - jest wysoki, a ja z takimi umiem i lubię walczyć. Jestem pewny, że bym go znokautował. Wciągnę tego Angola nosem! - odgraża się w swoim stylu Kostecki.

W głównym pojedynku krynickiej gali - o pasy WBC Baltic i WBA International kategorii junior ciężkiej - Paweł Kołodziej zmierzy się z Felixem Corą Jr. Wystąpią ponadto: były mistrz Europy kategorii półśredniej Rafał Jackiewicz, młodzieżowy czempion WBC wszechwag Andrzej Wawrzyk, a także Krzysztof Bienias i Maciej Miszkiń.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o: