Boks. Andrzej Wawrzyk wraca na ring w Krynicy

Chorwat Ivica Perkovic będzie rywalem młodzieżowego mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC Andrzeja Wawrzyka podczas zaplanowanej na 5 marca gali "Wojak Boxing Night" w Krynicy.

SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź ?

Dla 23-letniego pięściarza grupy KnockOut Promotions będzie to pierwszy start po zakończeniu wielomiesięcznego cyklu treningowego pod okiem Pawła Gassera, który miał za zadanie w sposób istotny wzmocnić go fizycznie. Jak przekonuje ćwiczący wspólnie z młodym krakowianinem były pretendent do tytułu mistrza świata Albert Sosnowski, intensywne zajęcia siłowe rzeczywiście poprawiły siłę ciosu Wawrzyka. - Jeśli chodzi o wyniki na siłowni, to Andrzej naprawdę bije swoje dotychczasowe rekordy. Czuje się też, że jego ręka troszkę więcej teraz waży - przyznaje w rozmowie z ringpolska.pl popularny "Dragon".

W głównym pojedynku krynickiej gali - o pasy WBC Baltic i WBA International kategorii junior ciężkiej - Paweł Kołodziej zmierzy się z Felixem Corą Jr. Wystąpią ponadto: numer 2 rankingu WBC wagi półciężkiej Dawid "Cygan" Kostecki, były mistrz Europy kategorii półśredniej Rafał Jackiewicz, młodzieżowy czempion WBC wszechwag Andrzej, a także Krzysztof Bienias i Maciej Miszkiń.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o: