Boks. Mariusz Wach cięższy od rywala

W piątek odbyła się ceremonia ważenia przed galą "Brick City Brawl" w Newark, na której zobaczymy aż trzech Polaków. Swój debiut zawodowy zawalczy wrocławianin Kamil Łaszczyk, a jego rywalem będzie Antonio Parker (0-2). Polak wniósł na wagę 58,05 kg, a jego amerykański rywal okazał się znacznie cięższy, ważył 61,25 kg.

SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź ?

W drugim polski pojedynku, okazję do poprawienia rekordu będzie miał Rafał Jastrzębski (3-6-1, 1 KO), dla którego jako rywala wyznaczono Randy Campbella (3-3, 2 KO). Nasz rodak okazał się cięży o jeden funt, waga wskazała mu 75,30 kg, gdy Amerykaninowi 74,85 kg.

Wreszcie w walce wieczoru w Newark pokaże się niepokonany Mariusz Wach (23-0, 11 KO). Jego przeciwnikiem w starciu o pas WBC Baltic w kategorii królewskiej będzie Jonathan Haggler (23-3, 18 KO). "Polski Olbrzym", mimo że jest znacznie wyższy, okazał się tylko nieznacznie cięższy. Wskazówka wagi pokazała Polakowi 112,95 kg, jego sobotniemu rywalowi 110,90 kg. Od swojej ostatniej walki, Wach stracił na wadze, mimo że przybrał mięśni. W ostatnim pojedynku z Galenem Brownem (33-15-1, 20 KO) ważył 259 funtów, co przekłada się na 117,5 kg. Dzięki morderczym treningom byłego mistrza świata wagi ciężkiej Michaela Moorera, mamy lżejszego o 5 kg "Polskiego Olbrzyma".

Polska gala nie będzie dostępna w żadnej polskiej telewizji, będzie można ja natomiast zobaczyć w Internecie. Firma GoFightLive.tv, która specjalizuje się w przekazach na żywo, pokaże całą galę, także dla odbiorców w Polsce, w cenie 9,99$.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: