"Diablo" przed walką o pas silny jak nigdy

2 kwietnia Krzysztof Włodarczyk stanie do drugiej walki w obronie tytułu mistrza świata federacji WBC wagi junior ciężkiej, krzyżując na gali "Wojak Boxing Night" w Bydgoszczy rękawice z Portorykańczykiem Francisco Palaciosem. "Diablo" do kwietniowego pojedynku przygotowuje się w gymie grupy KnockOut Promotions w Warszawie.

- Treningi idą dobrze, choć ważę tak dużo jak nigdy - przyznaje Włodarczyk, który na salę treningową powrócił w styczniu po grudniowej operacji kolana. - To efekt bardziej statecznych treningów, które miałem podczas leczenia kontuzji. Najważniejsze, że mogę już normalnie ćwiczyć i biegać.

- Krzysiek faktycznie waży więcej niż zwykle, zazwyczaj przed walką miał trochę niedowagi. Teraz zmężniał i nabrał dużo siły dzięki treningom z Pawłem Gasserem - wyjaśnia trener "Diablo" Fiodor Łapin. - Bije tak mocno jak nigdy wcześniej, a co najważniejsze nie stracił na szybkości.

Oprócz Krzysztofa Włodarczyka na gali w Krynicy wystąpi jeszcze czterech innych polskich "junior ciężkich": wicemistrz Unii Europejskiej z 2006 roku Łukasz Janik, były reprezentant polskiej kadry olimpijskiej Krzysztof Głowacki, zawodowy mistrz świata młodzieżowców federacji WBC Tomasz Hutkowski i rozpoczynający swoją przygodę z boksem zeszłoroczny czempion Starego Kontynentu w kickboxingu Izuagbe Ugonoh. Przewidziany jest również start boksującego w wadze półśredniej Łukasza Maćca.

Wszystko o boksie - znajdziesz na Ringpolska.pl ?

Więcej o: