Boks. "Polski Olbrzym" uczy się amerykańskiego stylu walki

Już w najbliższą sobotę na gali boksu organizowanej w amerykańskim Newark przez grupy Global Boxing Promotions i Prize Fight Boxing swój pierwszy pojedynek od czasu rozpoczęcia trenerskiej współpracy z byłym mistrzem świata wagi ciężkiej Michaelem Moorerem stoczy najwyższy polski pięściarz "królewskiej" dywizji Mariusz Wach. Rywalem mieszkającego od niedawna za Oceanem krakowianina będzie Amerykanin Jonathan Haggler, a stawką potyczki pas WBC Baltic.

Zdaniem Moorera sobotni występ będzie pierwszym z wielu, jakie stopniowo mają doprowadzić mierzącego 202 cm "Polskiego Olbrzyma" na szczyt światowych rankingów. - Nie będziemy się spieszyć. Chcę na razie nauczyć Mariusza amerykańskiego stylu boksowania, by nie walczył według europejskiej szkoły, do której przywykł - mówi szkoleniowiec Wacha, dodając, że póki co jest zadowolony z postępów, jakie czyni jego podopieczny: - Uczy się bardzo dobrze, ale (...) myślę, że potrzeba mu jeszcze jakichś dwóch lat, może półtora roku, jeśli będzie miał właściwe walki.

- Trzeba go prowadzić stopniowo do dużych pojedynków, by był na nie gotowy mentalnie i fizycznie - wyjaśnia swoją strategię Michael Moorer.

Podczas gali w Newark wystąpi jeszcze dwóch innych polskich pięściarzy - Rafał Jastrzębski i debiutujący jako zawodowiec Kamil Łaszczyk.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o: