Boks. Łukasz Maciec wystąpi przed "Diablo"

Łukasz Maciec uzupełni listę zawodników, których walki poprzedzą starcie Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka z Francisco Palaciosem o pas WBC wagi junior ciężkiej podczas zaplanowanej na 2 kwietnia gali "Wojak Boxing Night" w Bydgoszczy.

Dla reprezentującego Paco Lublin utalentowanego 21-latka będzie to pierwszy występ od czasu zwycięskiej potyczki z Saberem Gasmim w listopadzie ubiegłego roku, której stawką był pas TWBA Youth kategorii półśredniej.

Do tej pory mający na swoim koncie 14 profesjonalnych startów Maciec tylko raz schodził z ringu pokonany - w październiku 2009 roku na polskiej bokserskiej "gali stulecia" w Łodzi uległ na punkty po zaciętej walce rutynowanemu Krzysztofowi Szotowi.

Oprócz Maćca przed Włodarczykiem bydgoskiej publiczności zaprezentuje się jeszcze czterech pięściarzy boksujących w tej samej kategorii wagowej co "Diablo" (do 91 kg): wicemistrz Unii Europejskiej z 2006 roku Łukasz Janik, były reprezentant polskiej kadry olimpijskiej Krzysztof Głowacki, zawodowy mistrz świata młodzieżowców federacji WBC Tomasz Hutkowski i rozpoczynający swoją przygodę z boksem zeszłoroczny czempion Starego Kontynentu w kickboxingu Izuagbe Ugonoh.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o: