Boks. Hiszpański test Dawida Kosteckiego

Z ciemnoskórym Hiszpanem Juanem Nelongo zmierzy się podczas gali "Wojak Boxing Night" w Krynicy Dawid Kostecki. Dla "Cygana" będzie to najprawdopodobniej ostatnia walka przed planowanym na maj pojedynkiem o tytuł czempiona Starego Kontynentu wagi półciężkiej.

- Marzy mi się zdobycie tytułu mistrza Europy - przyznaje Kostecki w rozmowie z ringpolska.pl. - Wiadomo, że myślę już o najważniejszych pasach, ale pas europejski ma też bardzo duży prestiż. Mistrzostwo Europy to jest duża sprężyna do tych największych walk, czego najlepszymi przykładami są Rafał Jackiewicz czy Albert Sosnowski.

Pięściarz z Rzeszowa zapewnia jednak, że na chwilę obecną skupia się na swoim najbliższym przeciwniku, który w przeszłości krzyżował rękawice z kilkoma mistrzami świata, m.in. Zsoltem Erdeiem, Clintonem Woodsem, Jeanem Markiem Mormeckiem i Gabrielem Campillo.

- Z tego co wiem, ten zawodnik potrafi dobrze boksować, był stałym sparingpartnerem w niemieckiej grupie Universum i czegoś na pewno się tam nauczył. Spodziewam się, że postawi trudne warunki w ringu - ocenia notowany na drugiej pozycji w rankingu WBC Kostecki.

Głównym wydarzeniem gali w Krynicy będzie pojedynek Pawła Kołodzieja z Amerykaninem Felixem Corą Jr o mistrzowskie pasy WBC Balitic i WBA International wagi junior ciężkiej. Ponadto wystąpią: były mistrz Europy kategorii półśredniej Rafał Jackiewicz, młodzieżowy czempion WBC wszechwag Andrzej Wawrzyk, a także Krzysztof Bienias i Maciej Miszkiń.

Więcej o boksie na Ringpolska.pl ?

Więcej o: