Boks. Jackiewicz znów dostanie walkę o mistrzostwo świata?

Niedawny pretendent do tytułu mistrza świata wagi półśredniej Rafał Jackiewicz zdradził w rozmowie z ringpolska.pl, że istnieje możliwość, aby jeszcze w tym roku po raz kolejny stanął do walki o światowy czempionat w swoim przedziale wagowym. "Wojownik" z Mińska Mazowieckiego po nieudanej próbie wywalczenia pasa federacji IBF myśli teraz o spróbowaniu sił w pojedynku o tytuł organizacji WBC.

- Być może pojawi się w tym roku szansa walki o mistrzostwo świata. Pas WBC posiada Andre Berto i jego obowiązkowym pretendentem jest Selcuk Aydin. Walką z Turkiem nie jest jednak zainteresowana telewizja i być może tam się uda coś zrobić - mówi pięściarz grupy KnockOut Promotions, który na ring powróci 5 marca występem na gali "Wojak Boxing Night" w Krynicy.

Warto przypomnieć, że Turek niedawno po raz drugi przyjął od obozu Amerykanina wypłatę wysokości 100 tys. dolarów w zamian za to, że przesunie w czasie wykorzystanie swojej mistrzowskiej szansy. Federacja WBC już kilkakrotnie zarządzała przetarg na organizację tej potyczki, ale do konkursu ofert pomiędzy promotorami obu pięściarzy nigdy nie doszło.

Wszystko o boksie - znajdziesz na Ringpolska.pl ?

Więcej o: