Boks. "Diablo" Włodarczyk wraca do formy po operacji kolana

Jeszcze na początku roku Krzysztof Włodarczyk poruszał się o kulach po przebytej w grudniu operacji kolana. Dziś, obserwując "Diablo" podczas treningu, można odnieść wrażenie, że po kontuzji nie ma żadnego śladu.

SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź ?

- Forma może jeszcze nie jest optymalna, ale na pewno przyjdzie na czas! - zapewnia popularny Włodarczyk, którego 2 kwietnia czeka obrona tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBC w starciu z niepokonanym Francisco Palaciosem.

- W tej chwili Krzysztof wykonuje już wszystkie ćwiczenia techniczne, ma za sobą też przygotowania siłowe, na chwilę obecną nieco ograniczamy jeszcze tylko bieganie, ale wkrótce wszystko powinno być już w porządku - dodaje trener pięściarza KnockOut Promotions - Fiodor Łapin.

Konfrontacja Włodarczyka z Palaciosem będzie główną atrakcją gali boksu zawodowego "Wojak Boxing Night" w Bydgoszczy. Dla Polaka jest to druga obrona mistrzowskiego pasa wywalczonego w maju ubiegłego roku.

- Palacios to dobry i niebezpieczny rywal, potrafiący mocno uderzyć, ale właśnie w jego atucie upatruję szansy dla siebie. On czasem się odsłania, spróbuję wykorzystać ten jego błąd i go znokautować. Ta walka może zakończyć się w każdej chwili - zapewnia "Diablo", dla którego zwycięstwo nad Palaciosem jest przepustką do wielkiego turnieju mistrzów wagi junior ciężkiej planowanego na ten i przyszły rok.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o: