Boks. Ranking WBC: najwyżej Kostecki, Adamek czwarty

Dwudziestu polskich pięściarzy zostało sklasyfikowanych w najnowszym rankingu federacji WBC. Aż pięciu Polaków znalazło się w czołowej '15' wagi junior ciężkiej.

Tradycyjnie najmocniej obsadzoną przez Polaków kategorią wagową jest junior ciężka, gdzie mistrzem świata jest Krzysztof Włodarczyk. Oprócz "Diablo" w wadze do 91 kg uwzględniono jeszcze czterech innych zawodników znad Wisły - Pawła Kołodzieja, Tomasza Hutkowskiego, Mateusza Masternaka i Łukasza Janika; co ciekawe wszyscy czterej plasują się w czołowej 15-tce, co uprawnia ich do walki o pas mistrzowski.

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w najnowszym zestawieniu World Boxing Council jest Dawid Kostecki, który w wadze półciężkiej okupuje drugą pozycję.

Czekający na swoją mistrzowską szansę w kategorii ciężkiej Tomasz Adamek zajmuje w swojej dywizji czwartą lokatę. Na liście "królewskiej" klasy wagowej widnieją jeszcze nazwiska trzech innych Polaków - Alberta Sosnowskiego, Andrzeja Wawrzyka i debiutującego w rankingu WBC Mariusza Wacha.

Polacy w najnowszym rankingu WBC:

Waga ciężka: 4. Tomasz Adamek, 23. Albert Sosnowski, 24. Andrzej Wawrzyk, 31. Mariusz Wach

Waga junior ciężka: Mistrz - Krzysztof Włodarczyk, 6. Paweł Kołodziej, 7. Tomasz Hutkowski, 11. Mateusz Masternak, 13. Łukasz Janik

Waga półciężka: 2. Dawid Kostecki, 13. Paweł Głażewski, 23. Andrzej Fonfara, 39. Aleksy Kuziemski

Waga super średnia: 28. Piotr Wilczewski, 37. Przemek Majewski

Waga średnia: 34. Daniel Urbański, 36. Grzegorz Proksa

Waga junior średnia: 13. Damian Jonak, 14. Paweł Wolak

Waga półśrednia: 16. Rafał Jackiewicz

Więcej o boksie znajdziesz na Ringpolska.pl?

Więcej o: