Boks. Wałujew: Za miesiąc przystąpię do treningów

Nikołaj Wałujew, były mistrz świata federacji WBA w wadze ciężkiej poinformował, że jego rehabilitacja po ostatnich operacjach znajduje się na końcowym etapie i za miesiąc będzie mógł wznowić treningi. Pod koniec 2010 roku 37-letni Rosjanin przeszedł zabiegi dłoni i barku. Ostatnio poddał się kolejnej operacji.

- Niedawno w Niemczech przeszedłem trzeci zabieg, po którym niezbędny jest pewien okres rehabilitacji. Dlatego do treningów przystąpię za miesiąc - oznajmił Wałujew, który nie chciał zdradzać szczegółów ostatniej operacji. - Nie chciałbym, aby ta sprawa była przedmiotem dyskusji w Internecie - tłumaczył rosyjski pięściarz.

- Operacja nie będzie miała negatywnych następstw, jeśli chodzi o sportową karierę Nikołaja - powiedział szkoleniowiec Wałujewa, Aleksander Zimin, który stwierdził niedawno, że kolejny pojedynek jego podopiecznego może nastapić w czerwcu bieżącego roku.

Ostatnim występem na zawodowym ringu olbrzymiego Rosjanina (2,13 m. wzrostu) było przegrane starcie z Davidem Haye'em w listopadzie 2009 roku. Wałujew stracił w nim tytuł WBA.

Więcej w serwisie bokser.org ?

Więcej o: