Boks. Pacquiao spotka się z Barackiem Obamą

Manny Pacquiao, którego większość ekspertów uważa za najlepszego pięściarza świata bez podziału na kategorie wagowe, 15 lutego spotka się w Białym Domu z Barackiem Obamą, prezydentem Stanów Zjednoczonych. Informację o zaproszeniu na spotkanie z głową państwa i jego małżonką Michelle Filipińczyk potwierdził w piątek.

W środę Pacquiao wylatuje do USA, aby wziąć udział w cyklu konferencji prasowych poświęconych jego pojedynkowi przeciwko Shane'owi Mosleyowi. Pierwsze spotkanie z mediami odbędzie się 10 lutego w Los Angeles, następne w Las Vegas, a ostatnie 14 lutego w Nowym Jorku. Pacquiao, który w karierze posiadał już tytuły w ośmiu kategoriach wagowych, oznajmił, że podczas spotkania w Białym Domu towarzyszyć będzie mu jego małżonka, Jinkee. 15 lutego państwa Pacquiao czeka również spotkanie z senatorem Harrym Reidem, który przewodniczy frakcji demokratów w amerykańskim senacie.

Z Mosleyem 32-letni Pac Man zmierzy się 7 maja w słynnej MGM Grand w Las Vegas. Stawką walki będzie należący do niego tytuł federacji WBO w kategorii półśredniej.

Więcej na www.bokser.org ?

Więcej o: