Boks. Rywal "Diablo" Włodarczyja trenuje jak Adamek

Niczym Tomasz Adamek po przejściu do wagi ciężkiej trenuje przed zaplanowaną na 2 kwietnia walką o mistrzostwo świata wagi junior ciężkiej federacji WBC z Krzysztofem Włodarczykiem Francisco Palacios.

SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź ?

Portorykański rywal "Diablo" pracuje aktualnie nad siłą, podobnie jak niedawno "Góral", przeciągając za sobą ciężką oponę, a następnie okładając ją dużym młotem.

- Trenuję tak ostro, żeby odebrać "Diablo" to, co tak naprawdę jest moje. Załatwiam szybko moją sprawę w Polsce i wracam z pasem. Będę ważył około 197 funtów, będę szybki i silny. 2 kwietnia w Bydgoszczy nastanie czas "Czarodzieja" - zapowiada Palacios.

Tymczasem w Warszawie pełną parą ruszyły treningi operowanego w grudniu w związku z kontuzją kolana Włodarczyka. - Krzysiek trzy razy w tygodniu pracuje na siłowni, ale jednocześnie uczestniczy też w treningach bokserskich. Są jeszcze problemy z bieganiem, ale wszystko jest na dobrej drodze - mówi trener "Diablo" Fiodor Łapin.

Dla Krzysztofa Włodarczyka starcie z Francisco Palaciosem będzie pierwszą obowiązkową, a drugą w ogóle, obroną mistrzowskiego pasa WBC wywalczonego w maju zeszłego roku. W pierwszej pokonał na punkty Jasona Robinsona.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o: