Boks. Będzie walka Czagajew - Haye? Decyzja w poniedziałek

W poniedziałek brytyjska komisja do spraw kontroli wydarzeń bokserskich podejmie decyzję, czy oficjalny pretendent do tytułu WBA wagi ciężkiej - Rusłan Czagajew będzie mógł stoczyć walkę na terenie Wielkiej Brytanii. Jego rywalem ma być David Haye..

Czagajew cierpi na wirusowe zapalenie wątroby typu B, a na Wyspach obowiązują bardzo restrykcyjne przepisy organizowania walk bokserskich. Zawodnik niemieckiej grupy Universum wielokrotnie zapewniał jednak, że ryzyko zarażenia rywala podczas walki praktycznie nie istnieje. - Absolutnie nie ma możliwości, że pięściarz, z którym walczę, zarazi się ode mnie. Z tego, co tłumaczyli mi lekarze wynika, że antygen nie dostanie się do organizmu drugiego człowieka, bo nie jest to żaden wirus. Jeśli w miejsce rany rywala wlalibyśmy całe wiadro mojej krwi, wówczas i tak szanse na dostanie się antygenu do jego organizmu wynosiłyby zaledwie jedną tysięczną - tłumaczy Czagajew.

"Biały Tyson" był już mistrzem świata WBA w latach 2007-2009. Pas zdobył w 2007 roku po zwycięstwie nad Nikołajem Wałujewem. Swojego trofeum obronił dwa razy w walkach z Mattem Skeltonem i Carlem Drummondem. Z powodu dolegliwości nie dopuszczono go do rewanżu z Wałujewem, który miał odbyć się pod koniec maja 2009 roku w Helsinkach. Trzy tygodnie później Czagajew przegrał walkę o pasy IBF, IBO i WBO z Władimirem Kliczką, Mimo że tytuł WBA nie mógł być stawką pojedynku. "Biały Tyson" stracił trofeum, a pełnoprawnym mistrzem uczyniono Wałujewa, który wcześniej posiadał tytuł tymczasowy.

Ogromna różnica między Hayem a Adamkiem ?

Więcej o: