Boks. Paweł Kołodziej pójdzie śladami Adamka?

Czołowy polski cruiser Paweł Kołodziej (27-0, 16 KO), który przymierzany jest przez swoją grupę Knockut Promotions do walki o mistrzostwo świata, nie wyklucza, że w niedalekiej przyszłości przeniesie się kategorie wyżej, do dywizji królewskiej.

SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź ?

- Nie ukrywam, że być może w przyszłości zaboksuję w wadze ciężkiej. Ostatnimi czasy, mam coraz częściej problemy ze zrobieniem wagi, muszę teraz schodzić nawet 8-10 kilogramów w dół przed pojedynkami. Dlatego też niewykluczone, że za jakiś czas przejdę kategorię wyżej, do dywizji królewskiej - zadeklarował bokser z Krynicy.

Gdyby tak się stało, pięściarz z grupy Andrzeja Wasilewskiego poszedłby śladami Tomasza Adamka (43-1, 28 KO), który przeszedł do wagi ciężkiej niewiele ponad rok temu. "Góral" zdominował w swoim czasie wagę cruiser, czego efektem było przyznanie mu prestiżowego pasa mistrza świata magazynu "The Ring". Szukając kolejnych wyzwań, przeszedł do kategorii królewskiej, aby jak zapowiada, zdobyć mistrzowski tytuł w trzeciej kategorii wagowej. Stanie przed taką szansą już na jesieni, gdy w Polsce zawalczy z mistrzem świata IBO, IBF I WBO Władimirem Kliczką (55-3, 49 KO).

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: