Boks. Obóz Petera złożył ofertę Harrisowi

Maurice Harris najprawdopodobniej zajmie miejsce Tomasza Adamka w turnieju eliminacyjnym federacji IBF do walki o pas z mistrzem świata tej organizacji. Przypomnijmy, że podpisując kontrakt na pojedynek z posiadaczem tytułu IBF Władimirem Kliczką, 34-letni Adamek automatycznie zrezygnował z udziału w zawodach. Starcie ?Górala? z jego ukraińskim rówieśnikiem ma odbyć się we wrześniu we Wrocławiu lub w Warszawie.

34-letni Harris ma zmierzyć się z byłym mistrzem świata Samuelem Peterem. Pięściarz z New Jersey otrzymał propozycję walki z obozu Nigeryjczyka. O tym, że Amerykanin przymierzany jest do wzięcia udziału w turnieju, informował ostatnio również Lindley Tucker, przewodniczący komisji IBF do spraw organizacji mistrzowskich pojedynków. Po niemal trzyletniej przerwie, Harris wrócił do boksu w styczniu 2010 roku. Od tamtego czasu stoczył cztery walki, pokonując takich rywali jak Billy Zumbrun, Julius Long, Robert Hawkins i Nagy Aguilera.

Parę drugiej półfinałowej walki turnieju tworzą Eddie Chambers i Derrick Rossy, którzy zmierzą się już 11 lutego w Atlantic City. Faworytami do zwycięstwa w zawodach są Peter i Chambers, a więc pięściarze, którzy w przeszłości już przegrywali z obecnym posiadaczem pasa IBF, Władimirem Kliczką (Peter nawet dwukrotnie). Zwycięzca turnieju przed mistrzowską szansą stanie jednak nie wcześniej, niż pod koniec 2011 roku. Nie jest powiedziane, że zmierzy się właśnie z Ukraińcem, który do tego czasu będzie musiał obronić swoje pasy (Kliczko posiada też tytuły federacji IBO i WBO) przed Dereckiem Chisorą (30 kwietnia w Mannheim) i Adamkiem.

Więcej o boksie na Bokser.org ?

Więcej o: