Steward: 50 procent szans na walkę Pacquiao-Mayweather

Legendarny amerykański szkoleniowiec Emanuel Steward wyraził swoją opinię na temat prawdopodobieństwa organizacji najbardziej wyczekiwanej walki w dzisiejszym boksie. Chodzi oczywiście o starcie mistrza świata w ośmiu kategoriach wagowych Manny'ego Pacquiao (52-3-2, 38 KO) z Floydem Mayweatherem Jr (41-0, 25 KO), na którego koncie znajdują się tytuły w pięciu dywizjach. Szanse na odbycie się tej walki Steward ocenia jako 50-procentowe.

Pomimo tego, że Filipińczyk zdobył niedawno tytuł mistrzowski w wadze junior średniej, Steward uważa, że tak naprawdę jest on zawodnikiem, dla którego naturalną kategorią jest junior półśrednia. Amerykanin ocenia też, że promotorzy 32-letniego Pacquiao starają mu się dobierać takich rywali, którzy nie sprawią mu w ringu większych problemów. - Pacquiao ma na swoim koncie świetne walki i zasługuje na swoją sławę, ale jego naturalna waga wynosi około 137 funtów (62,1 kg, przyp. red.). Na jego rywali wybierani są wygodni pięściarze. W czasach, gdy istniało tylko osiem kategorii wagowych, ich czempioni byli wyjątkowymi bokserami. Nie mówię, że obecnie nie ma wspaniałych pięściarzy, ale ich status traci na znaczeniu, a najlepsi często są pod parasolem ochronnym - uważa Steward.

Powodem, dla którego walki z Pacquiao może nie chcieć Mayweather, jest zdaniem Stewarda strach przed zaznaniem pierwszej porażki w zawodowej karierze. W 41 pojedynkach 33-letni Amerykanin nie przegrał ani razu. - Jeśli chodzi o Mayweathera, to Floyd jak ognia boi się stracić swój rekord bez porażki. Nie sądzę, że zgodzi się na ten pojedynek. Szanse na to, że wyjdą przeciwko sobie na ring, oceniam jako 50:50 - mówi Steward.

Więcej o boksie na Bokser.org ?

Więcej o: