Kliczko - Adamek: Organizatorzy wysłuchają ofert Warszawy i Wrocławia

We wrześniu na jednym z nowych stadionów piłkarskich budowanych na EURO 2012 rozegrana zostanie walka o mistrzostwo świata wagi ciężkiej pomiędzy Tomaszem Adamkiem a jednym z braci Kliczko - Władimirem lub Witalijem.

O tym, kto ostatecznie otrzyma rolę gospodarza zawodów, zadecydują reprezentanci braci Kliczko, którzy rozpoczynają już rozmowy z amerykańskimi, niemieckimi i polskimi stacjami telewizyjnymi na temat możliwej daty imprezy.

Równolegle z negocjacjami z telewizjami prowadzone będą rozmowy z zarządcami branych pod uwagę obiektów sportowych. W tym celu - według pięściarskiego eksperta ESPN Dana Rafaela - nad Wisłę zawitać ma współpromotorka Adamka Kathy Duva i prawnik Kliczków Shelly Finkel, którzy planują wysłuchać ofert, jakie są w stanie im przedstawić zarządcy stadionów budowanych w Warszawie i Wrocławiu.

Tego typu negocjacje są nieodłącznym elementem organizacji wielkich eventów bokserskich - wystarczy powiedzieć, że niedawno właściciel stadionu futbolowego w Dallas Jerry Jones wyłożył 5 milionów dolarów, żeby na należącym do niego obiekcie swoją walkę stoczył uważany za najlepszego boksera globu Manny Pacquiao.

Wszystko o boksie na Ringpolska.pl ?

Więcej o: