Boks. Bestia ze Wschodu? zakończy karierę?

Były bokserski mistrz świata wagi ciężkiej Nikołaj Wałujew najprawdopodobniej przejdzie niebawem na sportową emeryturę. Taką informację przekazał menedżer rosyjskiego pięściarza, Władimir Kusznir.

- Nie sądzę, byśmy kiedykolwiek zobaczyli jeszcze Nikołaja w bokserskiej potyczce. Powody są dwa: problemy ze zdrowiem oraz polityczna kariera, którą rozpoczął niedawno Wałujew. Niczego mu nie brakuje, ma pieniądze, jest popularny i rozpoznawalny. Wątpię, by chciał zaryzykować utratę tego wszystkiego, wychodząc po raz kolejny do ringu.

Choć, jak to niektórzy mawiają: "Nigdy, nie mów nigdy", być może pojawi się kiedyś taka oferta, której Nikołaj nie będzie w stanie odrzucić - powiedział Kusznir.

Nikołaj Wałujew swój ostatni profesjonalny pojedynek stoczył w listopadzie 2009 roku, przegrywając na punkty z Brytyjczykiem Davidem Haye. Z 213 centymetrami wzrostu, przy około 145 kilogramach wagi, Rosjanin jest najwyższym zawodnikiem w historii boksu, któremu udało się sięgnąć po tytuł czempiona globu.

Więcej o boksie znajdziesz na Ringpolska.pl >

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.