Boks. Ohner: Adamek we wrześniu nie będzie walczył z Kliczkami

- To kolejna oznaka arogancji braci Kliczko - komentuje szef pięściarskiej grupy Arena Ahmet Ohner podpisanie kontraktu na wrześniową walkę pomiędzy Tomaszem Adamkiem a jednym z ukraińskich mistrzów wagi ciężkiej. Podopiecznego Ohnera - Odlaniera Solisa czeka 19 marca walka z Witalijem - i drażni go fakt, że pięściarski super-duet z Ukrainy z góry zakłada, że Kubańczyk nie wygra.

- Boks to biznes, w którym sytuacja zmienia się każdego dnia i nie można planować niczego z tak dużym wyprzedzeniem - grzmi Ohner. - Oczywiście można sobie wyznaczyć cel i do niego dążyć, ale nie powinno się czynić żadnych ustaleń czy podpisywać na zapas kontraktów. Ciekaw jestem, co teraz myśli sobie Dereck Chisora [kwietniowy rywal Władimira Kliczki - przyp. red.], wiedząc, że jego przeciwnik już planuje następną walkę.

Zdaniem tureckiego promotora do walki Adamka z Kliczką w terminie zakładanym przez parafowany wczoraj kontrakt ostatecznie nie dojdzie. - Solis znokautuje w marcu Witalija Kliczkę i zakończy jego karierę. Co będzie dalej, wiemy już z doświadczenia. Władimir będzie chciał się zrewanżować Solisowi za porażkę brata i wkrótce obaj zostaną bez pasów - spekuluje Ohner, kończąc: - Gdybym był promotorem Adamka, nie zaczynałbym za szybko kampanii promocyjnej przed walką o mistrzostwo świata z Kliczkami, bo jeśli będzie chciał walczyć o tytuł czempiona we wrześniu, prawdopodobnie będzie już musiał negocjować z nami, jednak my póki co nie zamierzamy dzielić skóry na niedźwiedziu.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o: