Adamek - Kliczko: Wrocław czy Warszawa?

Tomasz Adamek zmierzy się z jednym z braci Kliczków w walce o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej. Dotychczas było niemal pewne, że wrześniowy pojedynek odbędzie się na budowanym na Euro 2012 stadionie we Wrocławiu. Niespodziewanie amerykańscy promotorzy Adamka ujawnili, że o organizację walki ubiega się też Stadion Narodowy w Warszawie!

Nie ma już żadnych wątpliwości co do tego, że we wrześniu Tomasz Adamek stoczy pojedynek o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej. Brak jest natomiast jeszcze pewności, z kim. "Góral" w poniedziałkowy wieczór podpisał bowiem kontrakt na mistrzowską walkę z czempionem federacji WBO i IBF Władimirem Kliczką, jednak, zgodnie z wcześniejszymi informacjami, w kontrakcie zawarta jest klauzula, która dopuszcza zastąpienie Władimira przez jego starszego brata - dzierżącego pas WBC Witalija.

- To może być którykolwiek z braci, to ich wybór - potwierdza promotorka "Górala" Kathy Duva. - Ale muszą nas o nim poinformować na 90 dni przed datą walki. Tomek do tego podchodzi jednak w taki sposób, że chce zdobyć pas wagi ciężkiej, bez względu na to, który z Kliczków będzie rywalem.

- Odpukać, obaj bracia wygrają swoje najbliższe walki i podejmiemy stosowną decyzję - mówi reprezentujący Ukraińców Bernd Boente, dodając, że mimo wszystko bardziej prawdopodobną opcją jest Władimir.

Co ciekawe, wbrew wstępnym ustaleniom dotyczącym lokalizacji mistrzowskiej walki Adamka, nie jest jeszcze w stu procentach jasne, czy gospodarzem zawodów będzie stadion we Wrocławiu, bo, jak wynika ze słów Kathy Duvy, pojawił się drugi kandydat do organizacji eventu w postaci Warszawy.

Tymczasem zarówno obu braci Kliczko jak i Adamka czekają wiosną kolejne walki - 19 marca Witalij zmierzy się z Odlanierem Solisem, 16 kwietnia "Góral" stoczy pojedynek "na przetarcie" z mniej znaczącym przeciwnikiem, a 30 kwietnia Władimir stanie naprzeciw Derecka Chisory.

500 dni do Euro

Sprzedaż biletów na Euro ruszy 1 marca! - 75% trafi do wolnej sprzedaży ?

W Gdańsku odsłonią zegar - Będzie odliczał czas do Euro ?

30 tysięcy miejsc pracy dzięki Euro - zapewnia premier Tusk ?

Rośnie Stadion Narodowy w Warszawie - a obok bida z nędzą ?

"Żewłak, synu, Smuda dał ci szansę, a ty..." - pomstuje Antoni Piechniczek ?

Wszystko o boksie na Ringpolska.pl ?

Więcej o: