Boks. Przełom w negocjacjach Kliczko-Adamek

Magazyn "The Ring", zwany powszechnie biblią boksu, poinformował o przełomie w negocjacjach na walkę Tomasza Adamka (43-1, 28 KO) z mistrzem świata wagi ciężkiej federacji IBO, WBO, IBF Władimirem Kliczko (55-3, 49 KO). Informacja pochodzi od współpromującej naszego "Górala" Kathy Duvy, która stwierdziła, że wszystkie różnice zostały pomyślnie wynegocjowane i strony są w trakcie przeglądania finalnego draftu umowy.

- Myślę, że jesteśmy tuż przed szczęśliwym finałem. Dostaliśmy draft umowy, który myślę że jest ostateczny. Musimy teraz wszystko na spokojnie przeczytać, aby stwierdzić czy umowa oddaje to co ustaliliśmy - powiedziała Kathy Duva.

Jeśli strony złożą podpisy pod umową, Adamek nie weźmie udziału w walce eliminacyjnej z Samuelem Peterem (34-4, 27 KO). Zawalczy za to 16 kwietnia w katowickim "Spodku", z mniej wymagającym rywalem. Różne źródła wskazują, że przeciwnikiem "Górala" będzie Hasim Rahman (49-7-2, 40 KO). Amerykanin w 2008 roku został znokautowany w 7. rundzie przez Władimira Kliczkę, potem miał rok przerwy, aby wygrać cztery kolejne walki ze słabszymi rywalami. Na potwierdzenie przeciwnika "Górala" musimy jednak zaczekać do momentu gdy umowa na walkę Adamek-Kliczko zostanie podpisana.

Wszystko o boksie na Bokser.org ?

Więcej o: