Boks. Barrett przed Wachem

Pojedynek słynnego Monte Barretta (34-9-1, 20 KO) poprzedzi walkę wieczoru, w której o pas WBC Baltic w dywizji królewskiej zawalczy Mariusz Wach (23-0, 11 KO). Oprócz "Polskiego Olbrzyma", w akcji zobaczymy co najmniej dwóch innych Polaków.

Gala w Newark odbędzie się 19 lutego, reklamowana będzie pod nazwą "Brick City Brawl". Pokaże ją telewizja Fox Sports, docierająca do 100 mln ludzi w USA, a także sieci kablowe w Australii i Nowej Zelandii. Zainteresowanie tych ostatnich wzbudza właśnie występ legendarnego Barreta, dla którego kolejną walką będzie rewanż na terenie Nowej Zelandii z Davidem Tuą (51-3-2, 43 KO), po tym jak niespodziewanie zremisował w lipcu zeszłego roku. Skazany na pożarcie Barrett posłał go nawet wtedy na deski w ostatniej rundzie, co dla wszystkich było wielką sensacją.

"Polski olbrzym" rywalizować będzie z mocno bijącym Jonathanem Hagglerem (23-3, 18 KO), a stawką ich potyczki będzie wakujący pas WBC Baltic. Tego samego wieczoru na ringu zawodowym zadebiutuje jeden z najzdolniejszych pięściarzy młodego pokolenia w naszym kraju, Kamil Łaszczyk.

Oprócz Łaszczyka, 19-letniego brązowego medalisty Młodzieżowych Mistrzostw Europy z 2009 r., w ringu pojawi się również mieszkając na stałe za oceanem Rafał Jastrzębski (3-6-1, 1 KO). Polak źle rozpoczął swoją karierę, ale teraz odbudowuje swój bilans, trzy ostatnie jego pojedynki zakończyły się zwycięstwami.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: