Boks. Włodarczyk będzie bronił mistrzowskiego pasa 2 kwietnia

Znana jest data drugiej obrony mistrzowskiego pasa WBC wagi junior ciężkiej przez Krzysztofa Włodarczyka. Jak poinformował redakcję ringpolska.pl kierujący grupą KnockOut Promotions Andrzej Wasilewski, popularny "Diablo" zmierzy się z niepokonanym na zawodowych ringach Portorykańczykiem Francisco Palaciosem 2 kwietnia.

- 2 kwietnia to tak naprawdę jedyny termin, który braliśmy od początku poważnie pod uwagę. Teraz mogę go oficjalnie potwierdzić - powiedział Wasilewski, dodając: - Na chwilę obecną nie mamy jeszcze ostatecznie potwierdzonej lokalizacji mistrzowskiej gali, ale najpoważniejszym kandydatem do jej organizacji jest Bydgoszcz.

Dla Włodarczyka starcie z Palaciosem będzie drugą obroną tytułu czempiona, po który sięgnął w maju ubiegłego roku, nokautując Giacobbe Fragomeniego. W pierwszej, we wrześniu pokonał na punkty Jasona Robinsona.

- Palacios to ciekawy, boksujący niekonwencjonalnie rywal. Jest dobry, ale ja jestem lepszy i jestem przekonany, że pas mistrza świata zostanie w Polsce - zapewnia "Diablo", który po grudniowej operacji kolana wchodzi powoli w pełny reżim treningowy na zgrupowaniu w Zakopanem.

Więcej na ringpolska.pl ringpolska.pl ?

Więcej o: