Boks. Tyson i bracia Kliczko spotkają się w Polsce?

W dniach od 29 października do 6 listopada w Katowicach odbędzie się kolejny zjazd uważanej za najbardziej prestiżową w zawodowym boksie federacji WBC. Po raz pierwszy w historii zjazd tej organizacji odbędzie się w Polsce. Wśród rozesłanych zaproszeń znajdą się wszystkie największe gwiazdy zawodowego boksu, w tym m.in. bracia Kliczko oraz legendarny Mike Tyson.

W przeszłości kilkakrotnie czyniono starania, aby "Żelazny Mike" przybył z wizytą nad Wisłę. Amerykanin żądał wówczas za taki przyjazd kilkaset tysięcy dolarów. Teraz jest szansa, że uda się ściągnąć Tysona do Polski bez wydawania tak dużej kwoty.

5 listopada w katowickiej hali Spodek w ramach kongresu World Boxing Council odbędzie się z kolei gala grupy KnockOut Promotions, w której planowany jest udział bardzo popularnego na Śląsku Damiana Jonaka oraz mistrza świata WBC wagi junior ciężkiej Krzysztofa Włodarczyka. Jeśli "Diablo" w kwietniu obroni tytuł z Portorykańczykiem Francisco Palaciosem, to będzie to już prawdopodobnie występ w ramach turnieju "Super Six", mającego wyłonić niekwestionowanego czempiona przedziału wagowego do 90 kilogramów.

Wszystko o boksie - znajdziesz na Ringpolska.pl ?

Więcej o: