Boks. Polski "Wściekły Byk" szykuje się na Foremana

Wysoko notowany w światowych rankingach Paweł Wolak (28-1, 18 KO) rozpoczął już przygotowania do walki z Yurim Foremanem (28-1, 8 KO). Zaplanowany na 12 marca pojedynek może zadecydować o pięściarskiej przyszłości mieszkającego od lat za Oceanem Polaka. Wolak doskonale zdaje sobie sprawę, że starcie z byłym mistrzem świata wagi junior średniej będzie prawdopodobnie najtrudniejszą próbą w jego zawodowej karierze.

- Wiem, że ta walka na pewno będzie dla mnie dziwna. Trenowałem z Foremanem ramię w ramię kiedy on przygotowywał się do pojedynku z Cotto. Widziałem jak sparuje, jak pracuje na sali i wiem, że on zawsze jest w znakomitej formie. Spodziewam się trudnej walki, ale muszę wygrywać takie pojedynki jeśli chcę zostać mistrzem świata - twierdzi Polak boksujący pod skrzydłami Top Rank, jednej z największych światowych stajni bokserskich.

- Zdaję sobie sprawę, że muszę być w doskonałej formie, by zejść z ringu zwycięsko. Muszę realizować plan taktyczny runda po rundzie, głównym zadaniem będzie przede wszystkim skracanie ringu. Foreman nie ma silnego ciosu więc liczę na to, że uda mi się przedostać do półdystansu i tam trafić go czymś mocnym - zakończył Wolak.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o: