Czagajew gotowy zastąpić Kliczkę

Były mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBA jest gotów zmierzyć się z aktualnym championem - Davidem Haye'em (25-1, 23 KO), jeśli ten nie dogada się ostatecznie w sprawie unifikacyjnego pojedynku z Władimirem Kliczko. Rusłan Czagajew (27-1-1, 17 KO), bo o nim mowa, nabył prawa pretendenta WBA w maju, kiedy pokonał jednogłośnie na punkty Kali Meehana.

- Czagajew i grupa Universum są gotowi by zastąpić Kliczkę i skrzyżować rękawice z Davidem. Spotkałem się z Anglikiem oraz jego menadżerem w USA w grudniu i rozmawialiśmy na temat potencjalnego pojedynku. Według mnie to byłaby świetna walka - twierdzi Dietmar Poszwa, druga z najważniejszych osób w grupie Universum Box-Promotion, która promuje Czagajewa.

- Czagajew może jechać gdziekolwiek, byleby tylko walczyć o mistrzostwo świata. To mogą być Niemcy, może być Anglia, to nie ma dla niego żadnego znaczenia. W przeszłości walczył już przecież w różnych krajach. Haye może stoczyć potyczkę unifikacyjną z Kliczko, albo musi zmierzyć się z oficjalnym challengerem do swojego tytułu, którym jest Rusłan. Wiem o tym, że David liczył na pojedynek z Władimirem Kliczko, jednak teraz ta historia jest już chyba zakończona, a my jesteśmy gotowi by zacząć negocjacje w sprawie walki Czagajewa z Haye'em - zakończył Poszwa.

Więcej o boksie na Bokser.org ?

Więcej o: