Boks. "Rywal Diablo ma prąd w rękawicach"

2 kwietnia Krzysztof Włodarczyk w swojej drugiej walce w obronie tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBC zmierzy się z niepokonanym na zawodowych ringach Francisco Palaciosem. - Szykuje się Krzyśkowi potężna wojna - zapowiada promotor popularnego "Diablo" Andrzej Wasilewski.

- To będzie najtrudniejszy przeciwnik w karierze Krzyśka. Jest nieszablonowym bokserem, a do tego "ma prąd w rękawicach" - mówi szef grupy Knockout Promotions o nazywanym "Czarodziejem" specu od efektownych nokautów z Portoryko. Zdaniem Wasilewskiego w kwietniowym pojedynku Włodarczyk będzie musiał być szczególnie uważny w obronie, bo jeden błąd może kosztować go utratę mistrzowskiego pasa.

- Palacios boksuje w sposób nieskoordynowany, ale potrafi uderzyć teoretycznie lekkim ciosem i przeciwnicy przewracają się, niemal tracąc przytomność - ostrzega menedżer "Diablo", który aktualnie wraca do formy po grudniowej operacji kolana. 29-letni Krzysztof Włodarczyk tytuł czempiona WBC w kategorii wagowej 91 kg wywalczył w maju 2010 roku, nokautując Włocha Giacobbe Fragomeniego. W pierwszej obronie tytułu pokonał jednogłośnie na punkty Amerykanina Jasona Robinsona. W przeszłości Włodarczyk był także mistrzem świata federacji IBF.

Więcej informacji o boksie znajdziesz w serwisie Ringpolska.pl ?

Więcej o: