Boks. Holyfield: "Haye może pokonać obu Kliczków"

Pięciokrotny mistrz świata wagi ciężkiej Evander Holyfield jest zdania, że obecny czempion "królewskiej" dywizji federacji WBA David Haye jest w stanie w unifikacyjnych pojedynkach pokonać obydwu braci Kliczko, do których należą pozostałe trzy mistrzowskie pasy wszechwag.

W opinii "Real Deala" atutem "Hayemakera" w starciu z Władimirem Kliczką byłaby siła ciosu, zaś w konfrontacji z Witalijem Kliczką - szybkość.

- Władimir wiele razy był już na deskach jako zawodowiec, a Witalij nie jest zbyt szybki. Obaj boksowali z wieloma rywalami, którzy nie prezentowali najwyższych umiejętności, a Haye to zdecydowanie najwyższy poziom. To byłyby świetne walki! - mówi cytowany przez brytyjski "Daily Express" Holyfield, który w przeszłości podobnie jak Haye zanim sięgnął po mistrzowskie trofeum w kategorii ciężkiej był czempionem wagi junior ciężkiej.

- Haye ma najszybsze ręce wśród obecnych pięściarzy, a z szybkimi rękoma można w tym sporcie zajść daleko. Jestem pod wrażeniem talentu Haye'a. Jest bardzo pewny siebie i przeciwko Kliczkom ma duże szanse. Oni obaj są do pokonania. Haye to wspaniały bokser i wciąż staje się lepszy - dodaje dwukrotny pogromca Mike'a Tysona.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o: