Boks. Powietkin wraca na ring w kwietniu

Aleksander Powietkin, który w drugiej rundzie swojej ostatniej walki z Nicolaiem Firthą odniósł kontuzję dłoni, swój następny pojedynek planuje stoczyć w kwietniu 2011 roku - poinformował Władimir Hriunow, menedżer rosyjskiego pięściarza.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

- Najważniejsze dla Aleksandra jest w tej chwili całkowite wyleczenie kontuzjowanej ręki. Po naderwaniu ścięgna Sasza trzy tygodnie będzie nosił specjalny ochraniacz, a nastepnie podda się procesowi rehabilitacji - informuje Hriunow, dodając, że wspólnie z zawodnikiem na luty 2011 roku zaplanowali obóz treningowy w rosyjskim Kisłowodsku.

31-letni Powietkin to mistrz olimpijski z Igrzysk Oliimpijskich w Atenach. Na zawodowym ringu jest niepokonany. Do tej pory stoczył 21 walk, z których 15 zakończył przed czasem. We wrześniu bieżącego roku miał być rywalem Władimira Kliczki w walce o mistrzowskie pasy federacji IBF, IBO i WBO w wadze ciężkiej, ale na niewiele ponad miesiąc przed starciem obozy pięściarzy poinformowały, że nie doszły do porozumienia. Miejsce Rosjanina zajął Samuel Peter i uległ Ukraińcowi przez nokaut w 10. rundzie.

Więcej w serwisie Bokser.org ?

Więcej o: