Boks. Buffer: Adamek może pokonać każdego

Michael Buffer, najbardziej znany na świecie anonser ringowy jest pełen uznania dla Tomasza Adamka i jego ostatnich występów w wadze ciężkiej. 66-letni Amerykanin, który pierwszą walkę o mistrzostwo świata zapowiadał w 1982 roku twierdzi, że "Góral" ma szanse, aby skutecznie bić się o pasy największych światowych federacji, krzyżując rękawice z braćmi Kliczko oraz Davidem Haye'em.

- Pokonując o wiele większego Chrisa Arreolę, Adamek udowodnił, że naprawdę należy do wagi ciężkiej. Polak może pokonać każdego. Jest sprawdzony w bojach, ma świetnie umiejętności, wielkie serce do walki i twardą szczękę. W wadze ciężkiej może zatem rywalizować z powodzeniem - uważa Buffer.

Większość pięściarskich ekspertów daje 34-letniemu Adamkowi większe szanse na wygraną w ewentualnej walce z Haye'em, mistrzem świata federacji WBA niż z czempionem WBC Witalijem Kliczką oraz jego bratem Władimirem, do któego należą tytuły IBF, IBO i WBO. Co sądzi na ten temat Buffer? - Bracia Kliczko są dużo wyżsi od Adamka i niejednego rywala zdominowali dzięki swoim gabarytom. Być może właśnie dlatego większe szanse przyznaje się Polakowi w walce z Haye'em. Brytyjczyk również nie należy do ułomków, ale nie jest tak doświadczony jak ukraińscy bracia i Adamek. Pojedynek Polaka z Haye'em byłby znakomity - przypuscza Amerykanin.

- Adamek jest chętny do walki z każdym. To wspaniałe, przecież wszyscy chcą oglądać, jak rywalizują ze sobą najlepsi. Polak był już w karierze niekwestionowanym mistrzem w wadze półciężkiej i junior ciężkiej. Pokazał, że potrafi walczyć, poniósł tylko jedną porażkę. Myślę, że możemy się po nim wiele spodziewać również jako pretendencie do pasów w królewskiej kategorii wagowej - mówi Buffer, autor znanego na całym świecie okrzyku "let's get ready to rumble" ("przygotujmy się na grzmoty"), którym przygotowuje widzów na emocje związane z główną walką wieczoru bokserskiego.

Polecamy również wywiad z Michaelem Bufferem w wersji video ?

Więcej o: